Kennel TH

Trnavský SPRINT 2006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zhodnocení závodu

O uplynulém víkendu 14.10.-15.10.2006 Slezský mushers club Hlučín úspěšně navázal na loňskou premiéru závodu psích spřežení - Trnavský SPRINT 2005.

Na startu individuálních a týmových disciplín se sešlo letos 56 závodníků, což je nárůst o více jak 30 procent. Celkový počet startujících psů byl 120, různých plemen – aljašský malamut, sibiřský husky, grónský pes a speciálně šlechtěná plemena pro závodní účely evropský saňový pes, aljašský husky, ohaři aj.

Závodní trať se nacházela na Severní Moravě v obci Trnávka, v překrásném prostředí Regionu Poodří s výbornou dostupností. Pořadatelé připravili pro závodníky rychlou a technickou trať, vedenou po pevných lesních a polních cestách. Úseky na trati byly pečlivě vybrány, aby splňovaly záživnou trať nejen pro závodníky a psy, ale i pro příchozí diváky, kteří lemovali atraktivní úseky trati. Vzhledem k reklamní kampani se tak celkem přišlo podívat více jak 500 diváků každý den.

Doprovodnou akcí byla ukázka sportovního odvětví Agility a policejního výcviku psů. Obě akce sklidili u diváků obrovský úspěch.

Celý závod byl ozvučen profesionální aparaturou a s mikrofonem v ruce nepřetržitě, vtipně a s přehledem komentoval dění na závodišti -
Aleš Sačmen Pícl.

Celkem se startovalo v 10 kategoriích dle Soutěžního řádu SSPS. Mezi startujícími nechyběli i velmi zkušení závodníci, kteří se mohli pyšnit nejedním získaným oceněním z minulých závodů MS či ME. (P.Porubský, V.Keltner, J.Suchý, P.Toncar a další..)

Nejrychlejším závodníkem se stal Pavel Porubský v individuální disciplíně Scooter 2, který projel trať za neuvěřitelných 10 minut, 52 vteřin a stanovil tak rychlostní rekord tratě - 30,91 km/hod. O pouhou 1 sekundu tak porazil Luboše Seidla, který držel loňský rekord tratě.

S týmem 5 aljašských husky pak byla v kategorii spřežení nejrychlejší Eva Hübnerová z pořádajícího klubu, která zdolala trať rychlostí 27,66 km/hod, rovněž posunula hranici rekordu pro týmy výrazně dopředu. Za ní se umístil Michal Merhaut – oba startovali za „stáj“ – Bono sled dog race team.

Potěšitelný byl letošní start juniorů – Lorenzové Markéty (ta vyhrála s přehledem kategorii Bikejoring ženy!), Barbory Levíčkové a Aničky Bahulíkové.

Při závěrečném vyhlašování výsledků byli oceněni všichni závodníci, kteří z rukou starostky obce Trnávka, paní Boženy Londinové, obdrželi hodnotné ceny od partnerů tohoto závodu.

Hlavním sponzorem tohoto závodů byla již tradičně společnost KSK Bono s.r.o - výrobce kvalitních krmiv pro psy a kočky, která přišla s novou prémiovou řadou pro psy a kočky - No1 Premium.

Dále pak společnost Moravan, a.s. Petřvald - výrobce masných výrobků, které měl každý možnost ochutnat v rámci občerstvení, společnost ZEMAN Art s.r.o - dodavatel dárků z Afrických zemí, Mlékárna Kunín a.s., ManMat s.r.o - výrobce sportovních potřeb pro psy, ZESEKO s.r.o - zajišťovatel dopravy pro závod, restaurace U Marcely, autoservis Trnávka, Obecní úřad Trnávka, Myslivecké sdružení Trnávka - Kateřinice.

Informovanost o probíhajícím závodu měla možnost veřejnost zaznamenat prostřednictvím masivní plakátové kampaně v širokém okolí, regionálním zpravodajství rádia Čas a také v Novojičínském deníku. Fotografie ze závodů a kompletní výsledky budou po zpracování k dispozici na webové stránce závodu http://severskypes.mushing.cz.

Vzrůstající popularitu závodů a skvělé zázemí chce Slezský mushers club Hlučín zúročit při pořádání dalšího, již třetího ročníku v závodech psích spřežení v roce 2007.

Tomáš Hübner – ředitel závodu.


  Výsledková listina  
Ohlasy veřejnosti, závodníků

Fotogalerie - 01, 02


... pes nikdy nedělá chybu. Je pouze pes a dělá, co dělá, protože je pes a myslí jako pes. Jste to vy, kdo dělá chybu, protože jste jej nevycvičil, aby dělal to, co chcete, aby dělal, když chcete, aby to dělal. Nebo jste špatně posoudil,co je schopen dělat, fyzicky nebo mentálně. Tak jestliže byla udělána chyba v týmu, jste to vy, kdo jí udělal, ne pes..."
                                        G.Attla