Kennel TH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trnavský SPRINT 2005

BONO CUP 2005

Slezský Musher´s Club Hlučín pořádal ve dnech 5. – 6. 11. 2005, 1. ročník závodů psích spřežení – Trnavský SPRINT 2005, který byl zároveň zařazen do seriálu závodů BONO CUP 2005.

Závodu se zúčastnilo celkem 44 závodních týmů z České a Slovenské Republiky, kteří absolvovali závodní trať o délce 5600 metrů. Celkový počet startujících psů dosáhl úctyhodného počtu 173 psů.

Závodní trať se nacházela na Severní Moravě, v překrásném prostředí Regionu Poodří s výbornou dostupností. Pořadatelé připravily pro závodníky rychlou a technickou trať, vedenou po pevných lesních a polních cestách. Úseky na trati byly pečlivě vybrány, aby splňovaly záživnou trať nejen pro závodníky a psy, ale i pro příchozí diváky, kteří lemovali atraktivní úseky trati. Celkem se tak přišlo podívat více jak 350 diváků každý den. Pomohlo tomu i nádherné podzimní počasí a výborné zázemí pro všechny příchozí.

Závod byl perfektní přípravou na plánované Mistrovství Evropy ESDRA „off snow“ 2005 v Bělči u Hradce Králové.

Celkem se startovalo v 9 kategoriích dle Soutěžního řádu SSPS. Mezi startujícími nastoupili i velmi zkušení závodníci, kteří reprezentovali ČR v minulé sezóně na Mistrovství světa FISTC ve Slovenských Donovalech. Nejrychlejším závodníkem se stal Luboš Seidl v individuální disciplíně bikejoring, který projel trať za neuvěřitelných 11 minut, 12 vteřin a stanovil tak rychlostní rekord tratě - rovných 30 km/hod. S týmem 4 evropských saňových psů pak byla v kategorii spřežení nejrychlejší Helena Levíčková, která zdolala trať rychlostí 25,25 km/hod.

Při závěrečném vyhlašování výsledků byli oceněni všichni závodníci, kteří z rukou starostky obce Trnávka, paní Boženy Londinové, obdrželi hodnotné ceny od partnerů tohoto závodu. Hlavním sponzorem nejen tohoto závodů, ale i seriálu BONO CUP 2005 byla společnost KSK Bono s.r.o - výrobce kvalitních krmiv pro psy a kočky. Dále pak společnost Moravan, a.s. Petřvald - výrobce masných výrobků, které měl každý možnost ochutnat v rámci občerstvení, společnost ZEMAN Art s.r.o - dodavatel dárků z Afrických zemí, Mlékárna Kunín a.s., ManMat s.r.o - výrobce sportovních potřeb pro psy, ZESEKO s.r.o - zajišťovatel dopravy pro závod, restaurace U Marcely, autoservis Trnávka, Obecní úřad Trnávka, TJ Sokol Trnávka, Myslivecké sdružení Trnávka - Kateřinice.

Informovanost o probíhajícím závodu měla možnost veřejnost zaznamenat také prostřednictvím kabelové televize Nový Jičin, regionálním zpravodajství rádia Čas a také v Novojičínském deníku. Fotografie ze závodů a kompletní výsledky jsou pak k dispozici na webové stránce závodu http://severskypes.mushing.cz.

Díky velikému zájmu diváků a závodníků o tento závod si pořadatelé kladou za cíl uspořádat se současnými partnery druhý ročník Trnavského SPRINTu 2006 ve dnech 4. - 5. 11. 2006. Věříme, že díky kladných ohlasů na letošní ročník, bude účast v příštím roce více jak dvojnásobná.


Propozice Výsledková listina Fotogalerie
Ohlasy veřejnosti, závodníků - 1 2 3 4 + další fotogalerie

... pes nikdy nedělá chybu. Je pouze pes a dělá, co dělá, protože je pes a myslí jako pes. Jste to vy, kdo dělá chybu, protože jste jej nevycvičil, aby dělal to, co chcete, aby dělal, když chcete, aby to dělal. Nebo jste špatně posoudil,co je schopen dělat, fyzicky nebo mentálně. Tak jestliže byla udělána chyba v týmu, jste to vy, kdo jí udělal, ne pes..."
                                        G.Attla